لینک سازی خارجی سایت به چه معنی است؟

لینک بیلدینگ خارجی چیست؟

لینک بیلدینگ خارجی و یا همان لینک سازی خارجی یعنی قرار دادن لینک یک سایت دیگر با دامین متفاوت در یک صفحه از سایت. این کار باعث اعتبار بخشیدن به سایت هدف می شود. شما هم می توانید به یک سایت دیگر لینک بدهید. هم از یک سایت دیگر لینک بگیرید. اما چگونه لینک خارجی باعث رشد سایت ما می شود؟ چگونه باعث اعتبار سایت ما می شود؟ با یک مثال ساده این موضوع را برای شما روشن خواهیم نمود.

فرض کنید شما می خواهید یک محصولی را خریداری نمایید. از این محصول، دو برند وجود دارد. انتخاب شما برندی است که معروف است. اما چگونه برند معروف را شناسایی می کنید. مطمئنا برندی که نام آن را در محافل مختلف شنیده اید و دیگران تبلیغ آن را برای شما کرده اند انتخاب می کنید. همین موضوع باعث اعتبار این برند گردیده است.

لینک خارجی و یا بک لینک ها مانند همین مثال است. گوگل با پیمایش سایت های مختلف و بررسی لینک ها به سایت شما اعتبار خواهد داد. هرچقدر سایتهای دیگر، لینک شما در سایت خود معرفی نمایند، گوگل اعتبار بیشتری به سایت شما خواهد داد. اما بک لینک بیش از حد موجب جریمه از طریق الگوریتم پنگوئن می شوید.

آموزش لینک سازی خارجی در سایت

حال نوبت آن رسیده که شما پس از ایجاد سایت و راه اندازی آن، لینک سازی خارجی را هم فرا بگیرید. تا اینجای مقاله شما مفهوم اولیه لینک سازی خارجی آشنا شدید. اما کجا باید لینک بلدینگ خارجی انجام دهیم؟ آیا باید در تمام سایت ها لینک سایت خودمان را قرار دهیم؟ جواب مطلقا خیر است.

نکاتی که در لینک سازی خارجی باید بدانید

  • لینک سازی در سایت های مرتبط
  • لینک سازی در سایت های فارسی زبان
  • لینک سازی در سایت هایی با اعتبار بالا
  • اسپم نبودن سایت ها
  • برنامه ریزی دقیق برای لینک سازی خارجی
  • استفاده از رپورتاژ آگهی

یکی از نکاتی که همواره باید به آن توجه نمایید، لینک سازی در سایت های مرتبط با حوزه کاری خودتان باشد. این کار اعتبار بیشتری برای لینک شما در نظر می گیرد. همواره در سایت هایی لینک سازی کنید که هم زبان با سایت شما هستند. اگر سایت شما به زبان فارسی است، کاری غیر عقلانی است که در یک سایت روسی زبان بک لینک ایجاد کنید.

یکی دیگر از معیارهای مهم برای لینک سازی خارجی، اعتبار دامنه و اعتبار صفحه می باشد. هر چه قدر اعتبار دامنه و صفحه مورد نظر بیشتر باشد، ارزش آن لینک بیشتر است. برای چک کردن اعتبار دامنه و اعتبار صفحه می توانید از سایت MOZ کمک بگیرید.

در هنگام لینک سازی حتما دقت کنید که امتیاز اسپم سایت مورد نظر بالا نباشد. سایت اسپم نه تنها مفید نیست، بلکه به مراتب ضرر آن بیشتر است. منظور از برنامه ریزی دقیق این است که در یک روز تعداد لینک سازی خارجی بالایی ایجاد نکنید. فرض کنید شما در یک روز 1000 لینک بیلدینگ خارجی انجام داده اید.

این کار شما به سرعت توجه گوگل را به شما جلب می کند و مصنوعی بودن این کار، باعث جریمه شما خواهد شد. البته این نکته برای سایت های نو پا می باشد. چرا که سایت هایی با اعتبار بالای 70 شاید روزانه بالای 1000 بک لینک طبیعی دریافت کنند.برای لینک بیلدینگ خارجی بهترین حالت آن است که از سایت هایی با اعتبار بالا که ورودی بالایی دارند، رپورتاژ بگیرید. رپورتاژ آگهی در سئو سایت بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد.

لینک ها ممکن است همیشه در کسب رتبه بالا تاثیرگذار نباشند:

لینک ها لزوما مهمترین فاکتور رتبه بندی سایت ها نیستند (اما همچنان جز سه فاکتور اصلی قرار دارند). اینکه تا چه اندازه لینک ها در افزایش رتبه وبسایت ها تاثیر دارند، سؤالی است که نمی توان به آن پاسخ داد. آنچه مشخص است این است که لینک ها همچنان در رتبه بندی نقش دارند.
فاکتورهایی همچون اینکه سایت تا چه حد نیاز جستجوی مخاطب را برطرف می کند، نقش مهمی را ایفا می کند. بنابراین اگر سایتی از لینک غنی باشد، اما نیاز جستجوی کاربر را برآورده نسازد رتبه بالایی دریافت نخواهد کرد.

به عنوان مثال در سرچ کلمه Jaguar خواهیم دید:
در ایالات متحده آمریکا، دو نتیجه اول در جستجو، وب سایتهای آمریکایی وابسته به سازنده خودرو نمایش داده می شوند.
در انگلستان، سه نتیجه اول در جستجو، وب سایتهای انگلیسی وابسته به سازنده خودرو نمایش داده می شود.

لینک ها به عنوان معیاری از اعتبار و ارتباط هستند:

روند کاهش تاثیر لینک های غیر مرتبط تقریبا همزمان با آغاز تاثیر لینک در رتبه بندی سایت ها آغاز شد. هدف از این کار، فیلتر کردن لینک های مصنوعی و غیر مرتبط به منظور ایجاد نقشه ای از کل سایت، شامل لینک های واقعی، مرتبط با کلمات کلیدی و مفید در رتبه بندی سایت است.
موتورهای جستجو از لینک ها به عنوان راهی برای:
سنجش اعتبار سایت
درک موضوع سایت
شناسایی صفحات اسپم (spam)
استفاده میکند. سپس با توجه به این موارد رتبه بندی وبسایت انجام می شود.

مثال هایی از اینکه لینک ها چطور بیانگر اعتبار وبسایت هستند:

لینک های سایت های معتبر، نشانه ای است از اینکه این وبسایت ها با موضوعات مشخصی ارتباط دارند.
• تعداد زیاد لینک موجود در یک سایت ممکن است نشان دهنده اعتبار آن سایت باشد.
• سایتی که به دلیل کارآمد بودن برای کاربران، به طور مستمر لینک می گیرد، رتبه خوبی دریافت خواهد کرد به این منظور که سایر کاربران نیز از آن بهره ببرند.
• سایتی که برای مدت طولانی لینکی دریافت نکرده ناکارآمد تعریف می شود؛ چراکه کاربران اشتیاقی به بازدید از آن نشان نمی دهند.

لینک به عنوان معیاری از اعتبارسنجی:

همانطور که پیش تر گفته شد، سایت ها تنها با توجه به تعداد لینک هایشان رتبه بندی نمی شوند. بلکه موتورهای جستجو سایت ها را با توجه مفید بودنشان برای کاربران رتبه بندی می کنند. در حقیقت لینک ها بین صفحات مختلف سایت ارتباط برقرار می کنند که این موضوع توسط الگوریتم دیگری مورد بررسی قرار می گیرد. وجود لینک به عنوان معیاری از ارزشمند بودن سایت، برای هر وبسایتی ضروری است.

موتورهای جستجو به این امر واقفند که سایت های جدید، لینک های زیادی ندارند، ولی همچنان برای این سایت ها ترافیک ارسال می کنند. اما قبل از این که این سایت ها در بین کاربران محبوب شده و لینک دریافت کنند، قادر نخواهند بود در کلمات کلیدی دشوار، رتبه خوبی را به دست آورند.
سایتی که دهان به دهان بین کاربران طرفدار پیدا کند، قادر خواهد بود به صورت خود جوش از سایت های دیگر لینک دریافت کند. این قانون طلایی لینک هاست، که ما آنها را لینک های طبیعی (Cultivating Links) می نامیم.

لینک سازی طبیعی فرآیندی است که بر ایجاد صفحات مفیدی متمرکز است که مشکلات بازدید کنندگان سایت را برطرف می کند. به عنوان مثال، یک مشکل معمولی می تواند پیدا کردن و خرید کفش های زمستانی باشد. سایتی که قصد دارد کفش های خود را به شکلی بفروشد که خریداران را به تبلیغات کلامی ترغیب کند، به دنبال دریافت لینک های طبیعی است.
تجربه کاربری عالی که باعث دریافت لینک طبیعی گردد، می تواند نشان دهنده ارزش برند شما باشد. به این معنی که مردم عاشق برند شما هستند. (قیمت پایین، ارسال سریع و…).

چگونه لینک سازی خارجی انجام دهیم؟

در ادامه آموزش لینک سازی خارجی در سایت روش های لینک بیلدینگ خارجی را برای شما شرح خواهیم داد.

  • لینک سازی خارجی از طریق ایجاد محتوای ارزشمند
  • فعالیت مستمر در شبکه های اجتماعی
  • لینک بیلدینگ خارجی از طریق پست مهمان
  • بحث و تبادل نظر در انجمن های تخصصی

لینک سازی خارجی از طریق ایجاد محتوای ارزشمند

همواره همه کارشناسان سئو، به این نکته اعتقاد دارند، که تولید محتوا یکی از مهم ترین ارکان سئو سایت می باشد. در آموزش سئو همواره به این نکته توجه داشته ایم. هنگامی که شما یک محتوای ارزشمند تولید کنید، به خودی خود به عنوان یک مرجع شناخته خواهید شد. در این صورت دیگران با مطالعه مطلب شما، آن را در سایت خود قرار داده و به شما لینک می دهند. این نوع لینک سازی خارجی یکی از بهترین نوع لینک بیلدینگ خارجی است.

فعالیت مستمر در شبکه های اجتماعی

سعی کنید در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، لینکدین، گوگل پلاس و … فعالیت داشته باشید. این نکته را به یاد داشته باشید که شبکه های اجتماعی بدون مخاطب ارزشی برای شما نخواهد داشت. چون لایک و کامنت در این شبکه ها و جذب مخاطب از این طریق بسیار ارزشمند است. سعی کنید در یک یا دو شبکه اجتماعی، فعالیت مستمر داشته باشید. از قرار دادن پست ها بدون تغییر متن در شبکه های اجتماعی، خودداری کنید. حتما نوشته ای جدید و متفاوت در شبکه اجتماعی خود قرار دهید.

لینک بیلدینگ خارجی از طریق پست مهمان

برخی از سایت ها از طریق کاربرانشان تولید محتوا می کنند. این سایت ها بهترین موقعیت برای لینک سازی خارجی می باشند. سعی کنید در سایت هایی که مرتبط با فعالیت سایت شما می باشند، شناسایی و سپس محتوای اختصاصی برای آن ها تولید کنید. در این بین می توانید با لینک دادن به سایت خود، یک بک لینک طبیعی ایجاد نمایید.

بحث و تبادل نظر در انجمن های تخصصی

انجمن ها، فروم ها و سایت های مرتبط با سایت خود را شناسایی کنید. سپس سوالات و مشکلات کاربران را پاسخ دهید. از طریق ارسال دیدگاه می توانید یک بک لینک طبیعی دریافت کنید. اما این منوط به این است که شما هم به سوال کاربر دقیق و جامع پاسخ دهید و هم اینکه بی ارتباط با موضوع خواسته شده نباشد. چون در این صورت حتما کامنت شما پاک خواهد شد. در غیر این صورت شما توانسته اید بک لینک خوب دریافت کنید.

یک نکته بسیار مهم

تا اینجای مقاله لینک بیلدینگ خارجی چیست؟ – آموزش لینک سازی خارجی در سایت به اهمیت ویژه لینک سازی خارجی پی بردید. حتما به این نتیجه رسیده اید که این کار بر خلاف لینک سازی داخلی سخت تر می باشد. حال با این توصیفات برخی از افراد اقدام به فروش لینک در سایت ها می کنند. گوگل از طریق الگوریتم پنگوئن بر روی خرید بک لینک بسیار حساس است. به همین خاطر گفته می شود که به هیچ وجه بک لینک نخرید و از سئوی کلاه سیاه استفاده نکنید .

نوشتهٔ پیشین
لینک سازی داخلی سایت به چه معنی است؟
نوشتهٔ بعدی
لینک فالو و نوفالو چیست و تفاوت آنها؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست